Ha tárgyilagosan nézem látható, hogy a Föld nevű bolygón az élet, egy körforgáson alapuló, önfenntartó rendszer, aminek több szembetűnő célja is van! S ha van célja, az nyilvánvalóan kizárja a céltalanságot és a véletleneket!
Az első tulajdonság ami kizárja a céltalanságot és a véletleneket az az, hogy az élet, – mint az előbb is elhangzott, – már maga egy önfenntartó, önmagát mindig megújítani képes rendszer! Ráadásul egy roppant bonyolult, nagyon aprólékosan kidolgozott, de ugyanakkor felettébb kényes és sérülékeny rendszer! A rendszer szerves része az egész élővilág, az egysejtűektől kezdve, egészen az emberig! Ezt a nyilvánvalóan élő rendszert, amiben minden lénynek szó szerint kulcsszerepe van, a mai tudomány táplálékláncnak nevezi!
A táplálékláncnak van egy szembetűnő, rendszerszintű tulajdonsága, ami szintén nem lehet véletlen, hiszen ha ezt az egy összetevőt kivonjuk a tápláléklánc nevű rendszerből, az egész ökoszisztéma felborul! Ezt az összetevőt úgy hívják: EGY-EN-SÚLY!
Ami fontos még, hogy az élet nevű rendszer egyensúlyának nem csak a ma élőnek tanított dolgok a szerves részei, hanem olyan ma még élettelennek tartott elemek is, mint a nap, a hold, a föld, a földben lévő ásványok, nyomelemek, a vizek és a levegő, hiszen ha a rendszer bármely összetevőjét eltávolítjuk, vagy megváltoztatjuk, legyen az olyan távolinak látszó dolog mint akár a hold, akkor az élet nevű rendszer egyensúlya rögtön felborul és összeomlik, mint egy kártyavár! (Kérdezzünk erről nyugodtan csillagászokat! Elmondják, hogy a holdnak milyen fontos kiegyensúlyozó ereje van a föld röppályájában, ami nélkül esélye sem lett volna az élet nevű rendszernek a kialakulásra.)
Ezekből logikusan következik, hogy egyszerűen lehetetlen, hogy egy ilyen bonyolultságú, az egyensúlyra épülő rendszer létrejöjjön a véletlenekre bízva! Hiszen a véletleneknek nincsen szervező ereje!
Ráadásul a rendszerek megváltoztathatatlan alaptulajdonsága minden esetben, KIVÉTEL NÉLKÜL az is, hogy nem véletlenül jönnek létre, hanem konkrét céllal!
De akkor vajon mi lehet az élet nevű REND_SZER célja?
Az élet nevű rendszernek a nyilvánvaló célja pedig az egyensúlyon kívül, ezt a tudomány is észrevette már több mint száz éve, a fejlődés! Vagyis az evolúció! Ha itt minden lény fejlődik, akkor hogy állíthatja bárki hogy a lét céltalan? Hiszen szemmel látható célja van!
Ha tehát az élet egy nyilvánvaló REND-SZER, aminek több célja is van, az egyik az egyensúly, ami fenntartja, a másik pedig a fejlődés, ami irányt ad neki, – ki az az ostoba aki azt meri állítani hogy mind ez véletlen?
Juhász Zsolt